Ładowanie…

Świat widziany słowem i dźwiękiem

Odkąd sięgnę pamięcią, zawsze towarzyszyła nam muzyka. Pierwsze próby wspólnego grania miały miejsce pod koniec lat 90-tych. Jednak jako początek naszej działalności należy przyjąć lipiec roku 2000...
WIĘCEJ O NAS

Krzysztof Wiśniewski, Muzyka – żywioł najbezpieczniejszy, odcinek 8

Przed koncertem

Następna próba odbyła się 13 maja. Początkowo graliśmy w komplecie, ale Tomek przypomniał sobie że ma zajęcia z fletu i pogonił na nie. Co było robić. Za bębnami zasiadł Damian, a Adaś prezentował swoje umiejętności na klawiszach nie rezygnując jednocześnie ze słowiczych treli.

Na wspomnianej próbie testowaliśmy nowy sprzęt, który Damian z Tomkiem przywieźli z działu darów. Były to jakieś stare organy oraz monstrualnych rozmiarów kolumna też nie pierwszej młodości. Początkowo nie przekonaliśmy się do tego instrumentarium, Nastąpiło to dopiero z upływem czasu.

Podczas muzykowania Adaś zauważył że coś syczy w jednym głośniku. Odłączyliśmy go i zastanawialiśmy się jak rozwiązać ten problem. Na razie nic nie wymyśliliśmy i graliśmy dalej. Kiedy wrócił Tomek pograliśmy około kwadransa i pojechaliśmy do domu.

tydzień później zaczęła się seria prób bezpośrednio przed koncertem.
Postanowiliśmy, że zagramy dziesięć piosenek. Na próbie generalnej był z nami Pan Stanisław, który wysłuchał repertuar i skorygował nasze sceniczne ustawienie. Stwierdziliśmy, że do koncertu jesteśmy przygotowani.
Występ miał być ukoronowaniem naszej całorocznej pracy. Z perspektywy czasu dziwnym wydaje się, że nie przewidywaliśmy ewentualnych bisów. Cóż, nigdy wcześniej nie graliśmy koncertów.

W czasie ostatnich próbtowarzyszył nam jeszcze jeden załogant. Był nim Karol Paszkiewicz, który był naszym elektronikiem. Kiedy rwały się kable, Karol kleił je i lutował, tak, aby nam służyły.

Strojąc gitarę w wigilię koncertu wspominałem minionych dziesięć miesięcy. Cieszyłem się, że mimo licznych zajęć, wyjazdów i innych nieprzewidzianych okoliczności znajdowaliśmy czas na wspólne hałasowanie.

Dodaj komentarz

Facebook